• چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨-٠٩:٠٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٣٧٧
سید محمود میر لوحی در اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورا در کمیسیون ها، سازمان ها، هیئت ها و مجامع بیان داشت؛ (3)

ضرورت و اهمیت جایگاه نمایندگان باید درک و احساس شود/ نمایندگان باید به جایگاه و اثر گذاری خود باور داشته باشند

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات و ناظر امور اداری و اجرایی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما(نمایندگان) باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم .من استدعا دارم که شما عزیزان به منزلت و جایگاه خودتان عنایت مجدد داشته باشید می شود .

 به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورای اسلامی شهر تهران در کمیسیون ها، سازمان ها، هیئت ها و مجامع با حضور محسن هاشمی رییس شورا، مجید فراهانی ناظر رییس شورا بر امور نمایندگی ها، سید محمود میر لوحی ناظر امور اداری واجرایی شورا، سید علی میر باقری مدیر کل اداری و اجرایی شورا ، بوچانی رییس سازمان مطالعات شهرداری تهران ، محمد آرایش معاون پایش برنامه و امور نمایندگی های شورا و نمایندگان شورا در مجامع و هیئت ها و سازمان برگزار شد.

سید محمود میر لوحی در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه نمایندگان گفت: متاسفانه جایگاه نمایندگان به رغم ساختار اداری در سالهای قبل مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم در این دوره با نظارت آقای فراهانی و برگزاری چنین نشست هایی چنین جایگاهی را در ساختار اداری و اجرایی شورا را منسجم کنیم.

وی ادامه داد: ما(نمایندگان)  باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم. من  استدعا دارم که شما عزیزان  به منزلت و جایگاه خودتان عنایت مجدد داشته باشید می شود. چرا که نگاه هایی که به نمایندگان بوده از بیرون شورا بدین صورت بوده که این جایگاه دارای اهمیت نیست و این اهمیت باید در ابتدا از سوی خود نمایندگان درک و احساس شود.

 میر لوحی در ادامه افزود: من رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا هستم و نیز عضو کارگروه خرید های خارجی هستم ولی تا کنون از من دعوت به عمل نیامده تا در جلسه ی این کارگروه شرکت کنم، یعنی شهرداری اتوبوس و واگن مترو نمی خواهد بخرد! لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری های بنده هنوز جلسه ای تشکیل ندادند.

وی ادامه داد: به یقین این عدم دعوت از نمایندگان در دیگر مجامع و کارگروه ها هم وجود دارد و لذا این موارد باید اطلاع داده شود، اینکه کارگروهی فعال نیست باید اطلاع رسانی شود.

میر لوحی بار دیگر با تاکید بر این نکته که نمایندگان باید به جایگاه خود باور داشته باشند که می توانند اثر گذار باشند گفت: متاسفانه ما کارگروه هایی داریم که مشمول زمان می شوند و از موضوع آن سپری شده اما هنوز عنوانشان باقی است ولی فعال نیستند این ها همه باید اطلاع رسانی شوند.

این عضو شورا در ادامه ابراز امیدواری کرد: زین پس این نمایندگی ها جدی تر گرفته شود و شورا پشتیبان نظرات و ایده های شما خواهد بود.

رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا گفت: همه اعضای شورای پنجم نگاهشان کارشناسانه است و جایگاه شورا را رفیع و تاثیر گذار و  از ارکان حکمرانی کشور می دانند.

وی افزود: امروز افرادی  در صندلی شورا نشسته اند که بیش از یک میلیون و 700 هزار رای داشته اند پس ما به مردم بدهی داریم و باید از این فرصت بهره کافی و دلسوزانه ببریم و تاثیر گذار باشد. لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود.

 میر لوحی تصریح کرد: عزیزان نماینده به یکباره انتخاب نشده اند بلکه با رای کارشناسانه و دقیق انتخاب شده اند و  امیدواریم این جایگاه توسط منتخبین شورای پنجم به عنوان جایگاهی برای خدمت گزاری به مردم درک شود و ما در آینده بر خود ببالیم که چنین نمایندگان با دانش و مسئول، دلسوز و خلاق را در مجامع و هیئت ها فرستادیم و بگوییم که  آثار برجسته ای از خود به جا گذاشتند.

میر لوحی افزود: به یقین این اقدام نمایندگان منجر به  بهبود فعالیت ها و کارآمد کردن سامانه های حقوقی در کشور خواهد شد شود.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: