• سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨-١٠:٥٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٦٢٥
حجت نظری:14-177

با اینترنت ملی و محصورکردن خودمان نمی‌توانیم با دنیا رقابت کنیم

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه نمی‌توانیم خودمان را محصور کنیم و بعد با دنیا رقابت کنیم، گفت: عده‌ای در کشور می‌خواهند اینترنت ملی را جایگزین اینترنت کنند.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا که با حضور معاون علمی رییس جمهور برگزار شد، گفت: به آقای ستاری خوش آمد می‌گویم. ما امروز ایشان را به عنوان نماینده دولت در شورای شهر تهران می‌دانیم و به عنوان نمایندگان مردم در شورا مسائلی را به ایشان مطرح می‌کنم.
وی با بیان اینکه حضور معاون علمی رییس جمهور دراین جلسه مغتنم است، گفت:‌ چرا که ما نیازمند تغییر نگاه مدیریت شهری در حوزه کارآفرینی و استارت آپ‌ها هستیم و این تغییر هم باید درحوزه اجرا و هم در حوزه سیاستگذاری ایجاد شود.
رییس کمیته مشارکت‌های اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد:‌یکسال پیش مصوبه‌ای داشتیم با عنوان ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون که تاکنون اجرا نشده است، چرا که از همان زمان تا کنون برخی در شهرداری تنها برای مغازه‌داران حق قائل بودند و در حال حاضر نیز همین نگاه وجود دارد، اما شهرداری باید تغییر کند و به روز شود.
حجت نظری ادامه داد:‌ ما برای رسیدن به درآمد پایدار حتما لازم داریم که فن آوری‌ها نو و ورود به مشاغل جدید را به رسمیت بشناسیم و ازآن استفاده کنیم. البته که دولت هم باید به زیرساخت‌های لازم پردازد و اگر دولت ورود نکند، عملا اتفاقی رخ نخواهد داد.
وی افزود:‌ واقعیت این است که نمی‌شود با بال‌های گنجشک جسم عقاب را به پرواز درآورد، ما نمی‌توانیم با اینترنت ملی و با محصور کردن خودمان در ظرف جغرافیایی خودمان، با دنیا رقابت کنیم. امروز عده‌ای در کشور در تلاشند تا وضع موجود را حفط کنند و اینترنت ملی را جایگزین اینترنت کنند، در حالی که اگر این اتفاق رخ دهد، قطعا نمی‌تواند ما را به اهداف والا نزدیک کند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: