• پنج شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٩-١٥:٠٥
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٣٣١
مجید فراهانی خبر داد

پروژه هدایت آب های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص، تضمینی برای کنترل سیلاب های غرب پایتخت است

عضو و ناظر رئیس شورای اسلامی شهر تهران در امور محاسبات و پایش عملکرد، در جریان بازدید از پروژه های در حال اتمام شرکت خاکریزآب، پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص، را تضمینی برای کنترل سیلاب های غرب پایتخت دانست.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بازدید از پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی بزرگراه فتح و مخصوص گفت: یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران، مسئله سیلاب ها است که خسارت های زیادی به جان و مال شهروندان زده است.

او افزود: سیلاب هایی مانند تجریش، رودخانه فتح، سال گذشته و... خسارات زیادی بر جای گذاشت. بارندگی ها خبر نمی کنند و وقتی تجمیع می شود هزینه های هنگفتی روی دست و شهروندان گذاشته و خسارت مالی و جانی بر جای می گذارد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: بنا است مسیر 4 کیلومتری جمع آوری سیلاب غرب تهران را تمام کنیم. یکی از جاهایی که در گذشته سابقه سیلاب داشته، مجموعه های غرب تهران بوده که این آب ها به قلعه حسن خان و در نهایت به رودخانه کرج می ریخته است.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد گفت: طی این پروژه دستگاه TBM در حال فعالیت برای حفاری است و همچنین  سگمنت ها را در مسیر جای گذاری می کند. این مجموعه اگر شبانه روز فعالیت کند 2 کیلومتر باقی مانده را تمام خواهند کرد.

به گفته فراهانی افرادی که در این مجموعه مشغول هستند، در مسیر بدون پنجره و بدون شواف فعالیت می کنند تا از جان و مال شهروندان تهرانی حفاظت کنند.

او با اشاره به برخی گلایه های مجموعه خاکریزآب عنوان کرد: گلایه دارند که مصالح به موقع نمی رسد و کارگاهی به خاطر کمبود مصالح تعطیل می شود و قول دادیم در مجموعه مدیریت شهری پیگیری کنیم تا مصالح وجود داشته باشد و کار ادامه پیدا کند تا مشکل تاریخی تهران که سیلاب های 5، 10، 15و50 ساله داریم، برطرف شود.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد افزود: اگر این مسیر باز شود، شهر تهران به خصوص غرب پایتخت را در برابر سیلاب تضمین می کند و آب ها به سویی هدایت می شود. حداقل 50 سال تضمین کیفیت این پروژه است و باید دست کسانی که در عمق زمین فعالیت می کنند را بوسید.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: