نظری در تذکری مطرح کرد؛
میراث تاریخی شهر تهران در معرض آسیب هستند/ هفته شوراها فرصتی برای حساس تر و روشن تر شدن اذهان است
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: روز گذشته کتیبه تاریخی چشمه علی در شهر ری مورد آسیب قرار گرفته و افرادی آن را با رنگ مو مخدوش کرده اند.
 ١٢:٢٣ - سه شنبه ٧ ارديبهشت ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری:
حقوق قانونی ایثارگران شهرداری تهران رعایت نمی شود/ ادغام اداره کل ایثارگران شهرداری بخشی از نادیده گرفتن حقوق ایثارگران است
عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از بی‌توجهی به قوانین در مورد کارکنان ایثارگر شهرداری تهران در مورد ادغام اداره کل ایثارگران شهرداری هشدار داد.
 ١١:٠٩ - سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:١٩ - يکشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری:
پیش از تصویب بودجه 1400 شهرداری باید گزارشی از عملکرد 99 داشته باشیم
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به اینکه بودجه 1400 شهرداری تهران بیشتر رویایی بسته شده است تصریح کرد: باید میزان تحقق بودجه سال ۹۹ را بررسی و بر اساس آن بودجه سال آینده را مورد تصویب قرار دهیم.
 ١٢:٥١ - يکشنبه ٥ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در انتقاد از عادی سازی کرونا و بی‌توجهی به آن در سطح کشور و تهران:
ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کرونا، علاج کار نیست
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: خواسته من از صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا، و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست. اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته، و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد.
 ١١:١٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تاکید کرد
لزوم تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه به اجرای جزء" 4" بند "پ" تبصره 2 بودجه سال 1399 و تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی تاکید کرد.
 ١٠:٤٥ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی در تذکری به شهردار تهران:
اقدامات لازم در جهت بازپس گیری املاک نجومی شهرداری صورت نگرفته است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: با گذشت بیش از سه سال از طرح مسئله املاک نجومی و گزارش بازرسی کل کشور از نحوه و میزان واگذاری تعداد قابل توجهی ملک شهرداری به افراد، مدیران سابق شهرداری و اشخاصی که ارتباط اداری با شهرداری نداشته اند، و انتظار افکار عمومی در خصوص اطلاع رسانی در این موضوع، به نظر می رسد اقدامات لازم و موثر در جهت بازپس گیری حقوق شهرداری صورت نگرفته است.
 ١٠:٣٩ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی با اشاره به طرح"الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع برای آثار معماری...":
برای هر اثر، لوحی متناسب با آن ساخته شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع برای آثار معماری ارزشمند معاصر و بافت و بناهای تاریخی و گردشگری و مکان رویداد» آمده است لوح‌های معرفی آثار باید یکپارچه و شبیه هم باشد، به نظر من این موضوع را نیاوریم و بگذاریم دست شهرداری و برگزار کننده باز باشد. چرااین تابلوها همه شبیه هم باشند. در حالی که حوزه خانه‌های تاریخی ممکن است، فرم خاص خود را داشته باشد. و به جای فلز و نقره‌ از شکل کاشی، که در سنت شهری هم کاشی را می‌گذاشتند بالای خانه، استفاده شود.
 ١٦:٠٠ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی پس از ارائه گزارش نماینده شورایاری منطقه 8 شهرداری:
برخی برای کاهش قدرت نهادهای انتخابی تلاش می کنند
رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها گفت: درست است که در شرایط امروز برخی برای کاهش قدرت و قوت نهادهای انتخابی تلاش می‌کنند، اما مدیریت شهری از شورایاری‌ها به عنوان تنها نهاد انتخابی در مدیریت شهری حمایت کرده و می‌کند.
 ١٥:٥٥ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر الهام فخاری به معاونت فرهنگی شهرداری تهران؛
صدور حکم مدیریت سازمان خدمات و رفاه اجتماعی در آستانه فصل پاییز ضروری است
نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی گفت: متأسفانه علی‌رغم گذشت ماه‌ها هنوز حکم مدیریت سازمان خدمات و رفاه اجتماعی، به‌صورت سرپرست است. و موعد قانونی حضور سرپرست گذشته است، و لازم است مدیریت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران با توجه به اینکه در آستانه آغاز پاییز هستیم، دراین‌ارتباط تعیین تکلیف کند.
 ١٥:٢٨ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران:
امکان ابتلا به کرونا در افرادی که در مراکز بهداشتی حضور دارند، ۲۶.۸ درصد است
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس طرح مطالعاتی، حرکت کرونا در شهر تهران نشان می‌دهد که ما باید در رفتارهایمان تغییر ایجاد کنیم. حضور در مراکز بهداشتی و درمانی را با تدابیر بیشتری انجام دهیم. و در ارتباط با خانواده نیز پروتکل‌ها را رعایت کنیم. با توجه به این تحقیق و مطالعات،‌ توصیه می‌کنم طرح ترافیک به حالت اول باز گردد.
 ١٥:١٢ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
الهام فخاری در مخالفت با بورسی شدن شرکت شهروند و موسسه همشهری:
شورا به ماشین امضا تبدیل شده است
نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا ی اسلامی شهر تهران گفت: مدیریتی که نمی‌تواند پاسخ یک تذکر را در زمان قانونی و پس از 6 نامه پیرو ارائه دهد، چگونه می‌تواند مجموعه خود را به‌صورت موفق در بورس ارائه کند. تجربه مردم از بورس چیست؟ و اساسا زمانی که وضعیت این مجموعه ها روشن نیست، چگونه تصمیمی در ارتباط با ارائه آن در بورس گرفته می‌شود؟ بنده نسبت به وضعیت مدیریت کنونی شهروند تذکر و سوال دارم.
 ١٥:١٠ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران:
عزم جدی برای اجرا و تحقق شهر بیدار در شهرداری وجود ندارد
مجید فراهانی نسبت به یک فوریت لایحه شهردار تهران در خصوص «برنامه تحقق شهر بیدار در تهران» واکنش نشان داد. بعد از تصویب آن و ابلاغش به کرات در مناطق پیگیری کردم. متاسفانه عزم جدی در شهرداری برای اجرای این بند وجود ندارد.
 ١٥:٠٤ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی پس از استماع سخنان رابط شورایاری منطقه 8 :
شورایاران باید به بیان مشکلات محله و مطالبات بر زمین مانده بپردازند
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرصت حضور در صحن شورا برای اعضای محترم شورایاری ها باید فرصتی باشد، برای بیان کمبود های محله های آن منطقه، و مطالبات بر زمین مانده که اجابت نشده، تا شورای شهر پیگیر آن باشد.
 ١٤:١٤ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد
لزوم عرضه سهام شرکت های خدماتی کالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه
مجید فراهانی به لزوم عرضه سهام شرکت های خدماتی کالای شهروند و موسسه همشهری در بازار سرمایه تاکید کرد.
 ١٤:١٠ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی:
توقف فعالیت تصفیه‌خانه دریاچه خلیج فارس موجب مشکلات محیط‌زیستی می‌شود
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: فعالیت تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس در منطقه ۲۲ طی دو ماه گذشته بنا به دلایل مختلف متوقف شده، و در نتیجه آب دریاچه تصفیه نمی‌شود، که این مسئله موجب کاهش اکسیژن آب، و به وجود آمدن مشکلات محیط زیستی از جمله بو خواهد شد.
 ١٣:٤٩ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی پس از استماع گزارش شورایاری منطقه 8:
منطقه 8 دارای بیشترین پتانسیل برای تبدیل شدن به یک منطقه پیاده‌ مدار است
رییس کمیته "تی او دی"* شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بازدیدهایی که از منطقه 8 داشتم، با تلاش هایی این منطقه برای ایجاد خیابان کامل روبرو شدم. با توجه به شرایط مسطح بودن منطقه 8، این منطقه دارای بیشترین پتانسیل برای تبدیل شدن به یک منطقه پیاده‌ مدار است. این ویژگي امکان ایجاد شبکه ای یکپارچه از مسیرهای پیاده و دوچرخه را درون منطقه فراهم مي‌كند.
 ١١:٤٥ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر جدی بهاره آروین به شهردار تهران؛
85 درصد از درآمد و هزینه شرکت برج میلاد هیچ‌کجا منعکس نمی‌شود
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران طی تذکری جدی به شهردار تهران گفت: 85 درصد از درآمد و هزینه شرکت برج میلاد نه ردی در بودجه شهرداری تهران دارد و نه ردی در بودجه شرکتی برج میلاد.
 ١١:٢١ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهر بانو امانی در تذکری به شهرداری تهران و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مطرح کرد
کوتاهی در حفظ و حراست باغ ادونتیست
رییس کمیته "تی او دی"* شورای اسلامی شهر تهران گفت: "باغ ادونتیست" با ارزش اکولوژیکی و قدمت زیاد متاسفانه به دلیل سهل انگاری مالک و متصرفین(تاد) اجرایی فرمان امام(ره) در حال خشک شدن است. و متاسفانه جز مذاکره متعدد شهردار منطقه با مدیر کل ستاد اجرایی مبنی بر واگذاری ملک، اقدام دیگری از سوی شهرداری صورت نگرفته است. لذا باید اقدامات عاجل در حفظ و حراست این باغ صورت گیرد.
 ١١:١٧ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 8 :
گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که سازمان بازرسی و مجلس شورای اسلامی به جد مخالف برگزاری انتخابات شورایاری ها بودند، با تلاش و همکاری همکاران در شورا و شهرداری، توانستیم این انتخابات را برگزار کنیم. این در حالی است که در دودهه گذشته خلا قانونی در خصوص شورایاری ها از سوی دولت و مجلس رفع نشده است.
 ١٠:٥٨ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی پس از استماع گزارش رابط شورایاری منطقه 8:
باید به بافت فرسوده منطقه 8 توجه جدی شود
سید محمود میرلوحی رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران با اشاره به بافت فرسوده منطقه 8، گفت: باید به بافت فرسوده این منطقه توجه جدی شود. و تا وقتی اقتصاد بافت فرسوده ارتقاء پیدا نکند، مشکل آن حل نمی‎شود.
 ١٠:٤٩ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در مورد لایحه دولت به مجلس گفت
با تصویب نهاد شورایاری توسط مجلس درقانون شوراها، مشکل تاریخی شورایاران رفع خواهد شد
ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد شورای شهر تهران، با اشاره به پیشنهاد شورای پنجم به دولت برای قانونی شدن نهاد شورایاری ها، از تصویب این پیشنهاد و ارائه لایحه ای به مجلس خبر داد.
 ١٠:٤١ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی:
شورای شهر پشتیبان شورایاری ها‌ است
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در حمایت از شورایاری‎ها گفت: شورایاران با قدرت تمام فعالیت خود را در سطح محلات داشته باشند، شورای شهر با تمام توان پشتیبان شما است.
 ١٠:٣١ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خداکرمی در صحن شورا :
ساخت سمن سرا در مناطق مغایر با قانون است
رییس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: : مناطق حق ندارند مکانی را بدون اجازه شورا، برای هر چیزی اختصاص دهند. و قبل از آن باید از شورا کسب تکلیف کنند. ساخت سمن سرا در مناطق مغایر با قانون است.
 ١٣:٥٣ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد علیخانی در دفاع از کارکنان خدوم شهرداری :
همکاری نیروهای خبره و با سابقه شهرداری تهران با شورای شهر مسئولانه تر بوده است
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در این چندین و چند سال شاهد بوده ام که مجموعه پرافتخار شهرداری تهران ، مدیرانی را در سطح ملی و بر اساس شایسته سالاری تربیت کرده و این نیروها برای کشور منشاء اثر و خدمت بوده اند. لذا شخصاً معتقدم همکاری نیروهای خبره و با سابقه شهرداری تهران با شورای شهر، نسبت به برخی تازه به دوران رسیده ها، خیلی بهتر و مسئولانه تر بوده ، هست و خواهد بود.
 ١٣:٥٠ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسولی در تذکری از شهردار و معاون وی خواست
اصلاح ساختار سازمانی شهرداری را در اسرع وقت ارسال کنند
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: از آقای شهردار و معاون ایشان موکدا انتظار دارم، در اسرع وقت نسبت به ارسال اصلاح ساختار سازمانی شهرداری اقدام کند، این وقت‎کشی‎ دون شان شما و قابل قبول نیست.
 ١٣:٠٤ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در صحن شورا:
تردد موتور سیکلت در پارک ها سلامت روانی و امنیت شهروندان را مختل کرده است
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه تردد موتور سیکلت ها در پارک ها به معضلی تبدیل شده، که مربوط به دو یا چند بوستان نیست. و این در حالی است که خود نگهبانان و متصدیان بوستان ها نیز از موتور سیکلت برای تردد در بوستان ها و استفاده می کنند. لذا از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران می‌خواهم، که ضمن اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه ‌تر برای ورود و تردد موتورسیکلت در پارک‌ها ترتیبی اتخاذ شود، که متصدیان و نگهبانان برای تردد در پارک‌ها از موتورسیکلت استفاده نکنند.
 ١٢:٥٨ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت محمد جواد حق شناس از اعضای شورا و مدیران شهری
به پویش جمع آوری ته سیگار بپیوندید
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر گفت: در مهمترین خیابان تهران (ولیعصر) و در مهمترین جای این خیابان، بوستان ملت در 200 متر، 20 کیلو ته سیگار جمع شد. لذا با توجه به اینکه ته سیگار یک ماده مضر برای محیط زیست است، از اعضای شورا و مدیران شهری می خواهم به پویش جمع آوری ته سیگار بپیوندند.
 ١٢:٠٢ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر شهربانو امانی به شهردار تهران
مدیران و شهرداران مناطق را درمورد مصرف بهینه آب آموزش بدهید
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهردار محترم تهران انتظار می‌رود، پیش از هر چیز نسبت به آموزش مدیران، شهرداران مناطق و معاونان در موضوع اهمیت مصرف بهینه آب، به ویژه در بوستان ها اقدام نمایند. زیرا تا زمانی که موضوع آب اهمیتی برای بدنه شهرداری نداشته باشد، انتظاری از شهروندان نیز نمی‌توان داشت.
 ١١:٥٧ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد جواد حق شناس طی تذکری به شهرداری تهران خواستار شد :
لزوم ساماندهی وضعیت املاک شهرداری و گزارش آن به مردم
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود گذشت سه سال از عمر شورای شهر پنجم تقریبا هیچ تغییری در وضعیت نا به سامان املاک تهران صورت نگرفته و ظاهراً بخش قابل توجهی از املاک شهرداری بعضاً چندین سال و کماکان در اختیار اشخاص حقیقی و حقوقی غیر سازمانی شهرداری است و حتی برخی از املاک شهرداری ناشناخته بوده و بعضاً هم به دلایل مختلف در فهرست املاک وارد نشده است. گویا شهامت ، عزم و اراده و توانایی لازم برای به سرانجام رساندن این موضوع در شهرداری وجود ندارد.
 ١١:٥٤ - يکشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط