سالاری مطرح کرد؛
معرفی ساختمان های ناایمن گامی در راستای تاب آور شدن شهر تهران/ شناسایی 32هزار ساختمان ناایمن در شهر تهران
محمد سالاری با اعلام خبر رونمایی از "سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان های موجود شهر تهران در برابر خطر آتش سوزی" گفت: نهضت ایمن سازی ساختمان های ناایمن با دغدغه سازی عمومی، به سرانجام می رسد.
 ١٥:٠٤ - سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم گرامیداشت روز آتش نشان:
آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه هستند
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از همکاران آتش نشان در مدیریت شهری گفت: ما هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم. و باید توجه کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست. نظامیان مدافعین امنیت جامعه هستند. و پزشکان و پرستاران مدافعین سلامت، محیط بانان مدافعین محیط زیست و آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه، لذا باید ارزش زحمات وخطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان خود به جان می خرند، تبیین و مورد تقدیر واقع گردد.
 ١٣:٤٠ - سه شنبه ٨ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن خلیل آبادی پس از احضار به دادگاه:
بهره برداری از معادن باید متوقف شود
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، گفت: کارخانه سیمان نباید در شهر باشد و بر اساس مفاد برنامه پنج ساله سوم شهر تهران، باید بهره‎برداری از کوه را متوقف کند.
 ١٧:٥٩ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
از سوی سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اعلام شد
تشریح برنامه‌های شورای شهر برای هفته تهران
حجت نظری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه رویکرد امسال در هفته تهران توجه به تمام اقشار جامعه و شهروندان است، از اعلام برنامه های هفته تهران خبر داد.
 ١٢:١٣ - دوشنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در جمع خبرنگاران:
متاسفانه کرونا برای مردم عادی شده است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت، متاسفانه موضوع کرونا مقداری برای مردم عادی شده است. و به نظر می‌رسد که همه جا یک رکودی در پروتکل های بهداشتی ایجاد شده. و این باعث شده است که آمار کرونا صعودی شده است. وی همچنین گفت، 2 هزار و پانصد پروانه ساختمانی در پنج ماهه نخست سال جاری ارائه شد. یعنی امروز دچار رکود به دلیل کاهش صرفه اقتصادی و گران شدن زمین در تهران هستیم که مردم امکان خرید ندارند.
 ١٩:١٧ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی در جلسه شورای شهر تهران:
ستاد تحکیم بنیاد خانواده در این سه سال چه کرده است؟
عضو شورای شهر تهران با بیان این که در دوره قبل خانم الهه راستگو، نماینده شورای شهر در این ستاد بودند، و حالا آقای حسن خلیل آبادی به جای ایشان معرفی می شوند، یادآور شد: من این پرسش جدی را دارم که چرا در طول این سه سال جلسات ستاد تشکیل نشده، و اگر تشکیل شده، چرا گزارشی از آن ارائه نشده است. و اینک بعد از این همه مدت و در پایان دوره، یادمان افتاده که اعضای آن را بخواهیم معرفی کنیم.
 ١٧:٣٤ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی در خصوص گزارش حساب درآمد هزینه 5 ماهه شهرداری تهران :
معجزه نمی توانیم بکنیم
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به زمان اندک باقیمانده، به جای کارهای بزرگ و چشمگیر، اولویت را باید به تاسیسات محله ای بدهیم، و به دیدگاه کوچک زیباست، باور داشته باشیم. در شرایطی که ما کمبود اعتبارات داریم، بجای بحث های متفرقه، ببینیم اولویت ما در مترو و شهرداری چیست.
 ١٧:٣٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشنهاد احمد مسجدجامعی در صحن شورا:
موزه آتش نشان ساخته شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به فرارسیدن روز آتش نشانی و نیز تذکر چندی پیش یکی از اعضای محترم درباره میدان حسن آباد، باید بگویم میدان حسن آباد درست در همسایگی مرکز آتش نشانی قرار دارد، که این مرکز از قدمت زیادی هم برخوردار است، باید بگویم این پایگاه زمینه تبدیل شدن به یک موزه را دارد. این پایگاه نقش موثری در جنگ و حادثه پلاسکو داشته، و علاوه بر این ها سوابق زیادی دارد. اما این سوابق پراکنده است و جایی جمع نشده است. اگر هم به شکل کالبدی درنیاید، به جایی نمی رسد.
 ١٧:٢٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی در صحن شورا:
باید شهر را به گونه‎ای مدیریت کنیم، که پاسخگوی خدا و خلق خدا باشیم
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: باید تا پایان دوره در شرایط کاملا بحرانی، با انسجام کامل و با هر مکافاتی شهر را به گونه‎ای اداره کنیم که پاسخگوی خدا و خلق خدا باشیم.
 ١٧:١٢ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا
با کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» موافقت شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» موافقت کردند و مقرر شد برای بررسی جزییات این طرح به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارجاع شود.
 ١٧:٠٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در دویست و سی و نهمین جلسه شورا:
شورای شهر با شهردار عهد اخوت نبسته است
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، ضمن تاييد رويكرد انسان محوري شهردار تهران و تقدیر از آرامش و تکریمی که در بدنه شهرداری، توسط آقای حناچی ایجاد شده است، از عملکرد شهرداری تهران در تحقق بودجه و برنامه سال 99 انتقاد کرد، و گفت: شهردار تهران باید بداند که موضوع تحقق برنامه اولویت محور، مطالبه جدی کلیت شورا است. و چنانچه به برنامه ریزی برای تحقق بودجه و عملیاتی شدن پروژه ها اقدام نکند، شورا با ایشان عهد اخوت نبسته و تغییر شهردار نیز محتمل است.
 ١٦:٤٩ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
علی اعطا در بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران»:
با تورم موزه و موزه بازی دستگاه‌های مختلف مواجه هستیم
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر با تورم موزه و موزه بازی دستگاه‌های مختلف در تهران مواجه هستیم، گفت: شهرداری تهران به رونق برخی موزه‌های مرتبط با کودکان کمک کند.
 ١٦:٤٦ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ناهید خدا کرمی در دویست و سی و نهمین جلسه شورا:
در موزه کودکان، کودک و خانواده با زندگی متنوع فرهنگی آشنا می شوند
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران خاطر نشان ساخت: در موزه کودکان، کودک و خانواده با زندگی متنوع فرهنگی آشنا می شوند. و بعبارتی این موزه مکان ملاقات پر جنب و جوش را برای همه اقشار و شهروندان فراهم می کند.
 ١٦:٤٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی در خصوص تحقق درآمدهای شهرداری پیشنهاد داد
4 راهکار برای به ثمر رساندن بودجه مصوب تا انتهای سال
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت نامطلوب شهرداری در تحقق بودجه سال ۹۹، به ارائه پیشنهاد برای حل این مشکل پرداخت.
 ١٥:١٥ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدراعظم نوری در نطق پیش از دستور:
واحد "اچ اس ای" باید زیر نظر شخص شهردار قرار گیرد
رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تشکیل واحدی مجزا به صورت یکپارچه و تخصصی برای مقوله سلامت، ایمنی و محیط زیست در شهرداری تهران گفت: واحد "اچ اس ای" * باید زیر نظر شخص شهردار قرار گیرد، تا کارایی و اثرگذاری لازم و کافی را در اجرایی شدن الزامات و ضوابط "اچ اس ای" داشته باشد.
 ١٥:١٠ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید حسن رسولی به استناد به گزارش ۵ماهه درآمد و هزینه شهرداری تهران :
کسب درآمدهای شهرداری‌ ۲۵ درصد کاهش یافته است/ تحقق بودجه شهرداری در مقایسه با عملکرد دولت از نقاط قوت است
خزانه دار شورای شهر تهران گفت: کسب درآمد در ۵ ماهه امسال، نسبت به مدت مشابه سال قبل، از ۸۵ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافته است. کاهش ۲۵ درصدی به دلیل رکود پیش آمده در فضای کسب و کار، و افزایش ۳۸ درصدی بودجه مصوب پنج دوازدهم سال جاری نسبت به سال گذشته است.
 ١١:١٦ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در انتقاد از عادی سازی کرونا و بی‌توجهی به آن در سطح کشور و تهران:
ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کرونا، علاج کار نیست
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: خواسته من از صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا، و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست. اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته، و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد.
 ١١:١٣ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی تاکید کرد
لزوم تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم توجه به اجرای جزء" 4" بند "پ" تبصره 2 بودجه سال 1399 و تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی تاکید کرد.
 ١٠:٤٥ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میرلوحی در تذکری به شهردار تهران:
اقدامات لازم در جهت بازپس گیری املاک نجومی شهرداری صورت نگرفته است
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: با گذشت بیش از سه سال از طرح مسئله املاک نجومی و گزارش بازرسی کل کشور از نحوه و میزان واگذاری تعداد قابل توجهی ملک شهرداری به افراد، مدیران سابق شهرداری و اشخاصی که ارتباط اداری با شهرداری نداشته اند، و انتظار افکار عمومی در خصوص اطلاع رسانی در این موضوع، به نظر می رسد اقدامات لازم و موثر در جهت بازپس گیری حقوق شهرداری صورت نگرفته است.
 ١٠:٣٩ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در دویست و سی و نهمین جلسه شورا:
شهرداری می تواند نقش موثری در بهبود وضعیت خانواده های شهدا و جانبازان داشته باشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از جمعیت 9 میلیونی تهران، بالغ بر 100 هزار خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس وجود دارند، که می طلبد شهرداری تهران نسبت به این عزیزان و خانواده های آنان، اهتمام بیشتر و نقش موثری در بهبود وضعیت این خانواده ها داشته باشد.
 ٠٩:٣٤ - يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در یادواره شهدای مهندسی رزمی هشت سال دفاع مقدس مطرح کرد
در باغ موزه دفاع مقدس، بخش مهندسی رزمی نیز پیش بینی شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: امروز توان موشکی ما ادامه همان فعالیت های جهادی سال های دفاع مقدس است. و جا دارد از جهاد گران این عرصه در هفته دفاع مقدس یاد کنیم. در باغ موزه دفاع مقدس، بخش مهندسی رزمی نیز پیش بینی شود، تا فعالیت های علمی آن سال ها مد نظر قرار گیرد.
 ١٣:٣٦ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در دویست و سی و نهمین جلسه شورا صورت می‌گیرد:
بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران»
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی و نهمین جلسه شورا بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران» را در دستور خواهند داشت.
 ١٢:٠٢ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی طی بازدید از انبار نفت مطرح کرد:
ایجاد مسیر امن برای تردد تانکر های حامل سوخت / لزوم تامین امنیت ساکنان شهران شمالی
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران به لزوم ایجاد مسیر امن جهت تردد تانکر های حامل سوخت تاکید کرد.
 ١١:٥٧ - شنبه ٥ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
توضیحات سخنگوی شورای شهر تهران پیرامون نامه محرمانه رییس شورای شهر به شهردار درباره نامگذاری خیابان استاد شجریان
نامه هاشمى عامل تعليق نامگذاری شجريان نبود؛ بلكه تعليق نامگذاري، دليل نوشته شدن آن نامه بود
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: نامه هاشمى عامل تعليق مصوبه نبود؛ بلكه تعليق مصوبه دليل نوشته شدن آن نامه بود.
 ١١:٣٧ - جمعه ٤ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی:‌
دستیابی به هدف تفکیک زباله نیازمند همراهی اجتماعی است/ یک نسخه واحد نمی‌تواند به اجرای طرح کاپ کمک کند
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: دستیابی به هدف تفکیک زباله از مبدا نیازمند همراهی اجتماعی و همکاری همه دستگاه‌هاست و تنها شهرداری موظف به انجام این کار نیست.
 ١٤:٠٩ - پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید آرش حسینی میلانی:
سهم تهران در استفاده از دوچرخه اندک است
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، با بیان اینکه برای مقابله با آلودگی هوا، باید به سراغ اگزوزها رفت، تاکید کرد: انجام معاینه فنی سخت‌گیرانه‌تر و اعمال کنترل دقیق سازمان حفاظت محیط زیست بر صنعت خودروسازی، افزایش مشارکت مردم در سهم پیاده‌روی و حمل و نقل عمومی در بهبود کیفیت هوای شهر تهران موثر است.
 ١٣:٣٠ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا موافقت شد
تصویب فوريت لايحه شهردار محترم تهران در خصوص « برنامه تحقق شهر بيدار در تهران »
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با يك فوريت لايحه شهردار محترم تهران در خصوص « برنامه تحقق شهر بيدار در تهران » موافقت کردند.
 ١٦:١٠ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی با اشاره به طرح"الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع برای آثار معماری...":
برای هر اثر، لوحی متناسب با آن ساخته شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع برای آثار معماری ارزشمند معاصر و بافت و بناهای تاریخی و گردشگری و مکان رویداد» آمده است لوح‌های معرفی آثار باید یکپارچه و شبیه هم باشد، به نظر من این موضوع را نیاوریم و بگذاریم دست شهرداری و برگزار کننده باز باشد. چرااین تابلوها همه شبیه هم باشند. در حالی که حوزه خانه‌های تاریخی ممکن است، فرم خاص خود را داشته باشد. و به جای فلز و نقره‌ از شکل کاشی، که در سنت شهری هم کاشی را می‌گذاشتند بالای خانه، استفاده شود.
 ١٦:٠٠ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجدجامعی پس از ارائه گزارش نماینده شورایاری منطقه 8 شهرداری:
برخی برای کاهش قدرت نهادهای انتخابی تلاش می کنند
رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها گفت: درست است که در شرایط امروز برخی برای کاهش قدرت و قوت نهادهای انتخابی تلاش می‌کنند، اما مدیریت شهری از شورایاری‌ها به عنوان تنها نهاد انتخابی در مدیریت شهری حمایت کرده و می‌کند.
 ١٥:٥٥ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در جلسه صحن شورا انجام شد
تصویب یك فوريت لايحه عرضه سهام شركت‎هاي خدماتي كالاي شهروند و همشهري در بازار سرمايه
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با یک فوریت لایحه شهرداری تهران در خصوص « برنامه عملياتي اقدامات و زمان بندي اجرايي جهت عرضه سهام شركت‎هاي خدماتي كالاي شهروند و همشهري در بازار سرمايه» موافقت کردند.
 ١٥:٥٣ - سه شنبه ١ مهر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

اخبار مرتبط